fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

– Moja historia pokazuje, jak ważny jest wybór miejsca praktyk w dużej i rozwijającej się firmie. To nie tylko pomaga znaleźć dobrą pracę na początku kariery, ale daje też możliwość jej rozwoju – mówi w rozmowie ze „Szkiełkiem” Sebastian Koral, absolwent logistyki oraz zarządzania i inżynierii produkcji, obecnie pracujący w firmie Sokołów S.A. To ważna uwaga, a raczej wskazówka, jak planować i dbać o zawodową przyszłość. Podobne wnioski płyną z rozmowy z Piotrem Benke, absolwentem studiów dualnych na kierunku mechanika i budowa maszyn, który po udanych praktykach w konińskiej Elektrobudowie dostał tam satysfakcjonującą pracę.

Ich historie, jak i wielu, wielu innych, o których piszemy lub sami piszą w najnowszym wydaniu magazynu „Szkiełkiem i Okiem”, pokazują, że studia o profilu praktycznym, a jeszcze bardziej dualne, świetnie przygotowują do pracy i pozwalają w czasie praktyk pokazać się studentom od najlepszej strony i mieć szansę na zdobycie dobrej pracy. Uznaliśmy, że nikt lepiej niż właśnie nasi studenci i absolwenci nie opowie, dlaczego warto studiować u nas kierunki inżynierskie, automatykę i robotykę, mechanikę i budowę maszyn, ale też nieinżynierską logistykę, która łączy się z nimi przez kierunek magisterski zarządzanie i inżynieria produkcji.

Warto również przeczytać rozmowy z szefami dużych konińskich firm. Mówią nie tylko, czym kierują się w pracy, co jest ważne, by osiągnąć sukces, ale również czego mogą się tam spodziewać studenci na praktykach.

W tym numerze piszemy także o najnowszych inwestycjach uczelni, zamieszczamy ciekawe artykuły o elektromobilności i sztucznej inteligencji, oraz relacje z konferencji naukowych, które odbyły się – jak to w obecnych czasach – najczęściej online, co nie znaczy, że były mniej ciekawe lub owocne. Oraz wcale niemało wiadomości sportowych z udziałem naszych zawodników AZS PWSZ Konin podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które przeprowadzono na jak najbardziej realnych boiskach, stadionach i jeziorach, a nawet w lesie.

Zapraszamy.

 

Kliknij w obrazek, aby pobrać wersję w formacie PDF.

szkielko 25