fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Napisał szesnaście książek (w tym dwie dla dzieci), kilka dramatów, a w szufladzie leży jeszcze niewydany tomik poezji — najwcześniejsze jego literackie dokonanie — mowa o Macieju Sobczaku, z którym nasza biblioteka zorganizowała spotkanie autorskie.

Największą popularnością cieszy się jego saga o Vodimorze, to cztery powieści, połączone losami bohatera. Vodimor podobnie jak autor urodził się na Kolebkach, niewielkiej wsi w gminie Ślesin i tak samo trenował sztuki walki, reszta to czysta fikcja. Bohater skrojony na miarę Wiedźmina podobnie jak on wraz z przyjaciółmi toczy walkę z siłami ciemności przeżywając niesamowite przygody.

Autor na pytanie z której książki jest najbardziej zadowolony, troszeczkę przyciśnięty do muru przez młodzież, która uczestniczyła w spotkaniu, powiedział, że z ostatniej część sagi – „Powrót Vadimore`a. Diabeł Tasmński”, której akcja toczy się w dziewiczych lasach Amazonii.

Dla dzieci wymyślił Darwale, istoty zamieszkujące las, trochę podobne do hobbitów, trochę do skrzatów. Ingerują w świat ludzi, dyskretnie im pomagając, jednak jak w takich przypadkach zazwyczaj się zdarza, ludzie chcą odnaleźć ich siedzibę i wykorzystać je do swoich celów. Autor zdradził nam, że być może książeczka ta zostanie zekranizowana przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej.

Maciej Sobczak z zawodu jest ekonomistą, zajmuje się doradztwem biznesowym. Jest absolwentem technikum łączności w Poznaniu i tam też ukończył studia ekonomiczne. Pracował w Tonsilu, FUGO, na warszawskiej giełdzie, obecnie związany jest z Wielkopolskim Ośrodkiem Ekonomii Społecznej. Książki, oprócz młodzieńczych wierszy, zaczął pisać dość późno, pierwszą „Opowieść o Vodimorze. Anioł Stróż” wydał tuż przed swoimi 50-tymi urodzinami. Obecnie pracuje nad powieścią pod roboczym tytułem „Czarownice z Krwon” — autor zdradził, że proces twórczy u niego, wbrew obowiązującym zasadom, zaczyna się od tytułu, tak było w większości jego utworów.

Spotkanie odbyło się 16 maja w Bibliotece im. prof. Mariana Walczaka ANS w Koninie, udział w nim wzięli uczniowie z Zespołu Szkół CKU w Koninie.

 

spotkanie w bibliotece  z autorem książęk
spotkanie w bibliotece
spotkanie w bibliotece  3
spotkanie w bibliotece  4
spotkanie w bibliotece  2
spotkanie w bibliotece 1