fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

W ramach Programu Edukacja, Komponent II - Mobilność w Szkolnictwie Wyższym, delegacja z OsloMet w dniach 9-13 stycznia 2023 r. przebywała w Koninie. W wizycie wzięli udział przedstawiciele instytutów badawczych uniwersytetu w Oslo: Kåre Hagen (kierownik Centrum Badawczego – Centrum Badań Opieki Społecznej i Pracy), Elsbet Vestvatn (dyrektor administracyjny w Centrum Badań Opieki Społecznej i Pracy), Eivind Jacobsen (dyrektor Instytutu SIFO – Centrum Badań nad Konsumpcją), Guro Ødegård, Dyrektor Instytutu NOVA (Instytut Norweskich Badań Społecznych) oraz Elisabeth Nørgaard, Dyrektor Instytutu AFI (Instytut Badań Pracy).

Rozmowy z przedstawicielami OsloMet University w Norwegii dotyczyły m.in. rozwijania obszarów współpracy międzynarodowej i szczegółów związanych z możliwością podpisania umowy bilateralnej w ramach programu Erasmus+. ANS w Koninie nie ma jeszcze nawiązanej umowy z uczelnią w Norwegii więc prowadzone z OsloMet rozmowy mają też wymiar strategiczny. - Staramy się, aby podejmowane działania w zakresie nawiązywania kontaktów międzynarodowych charakteryzowały się silną dywersyfikacją geograficzną, co w wymiarze praktycznym oznacza nawiązywanie i rozwijanie kontaktów z uczelniami funkcjonującymi w różnych krajach – podkreśliła podczas spotkania Bożena Miastkowska, koordynator ds. współpracy międzynarodowej.

Wizyta w konińskiej uczelni była świetną okazją do zaprezentowania bazy dydaktycznej ANS w Koninie. Delegacja zobaczyła jak funkcjonuje nowoczesne Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej oraz pracownie kosmetologii i wizażu i stylizacji.

W spotkaniu z ramienia uczelni uczestniczyli: dr Karina Zawieja-Żurowska, Prorektor ANS w Koninie, dr hab. Wojciech Nowiak, prof. ANS oraz mgr Bożena Miastkowska, koordynator ds. współpracy międzynarodowej.

Norwegowie w ANS w Koninie
Norwegowie w ANS w Koninie  2
Norwegowie w ANS w Koninie  3
Norwegowie w ANS
umowy z Norwegami
Norwegowie w ANS 2
Norwegowie w MCSM
Norwegowie w MCSM 2
Norwegowie w MCSM 3
Norwegowie w MCSM 4
Norwegowie w MCSM 5
Norwegowie w MCSM 6
Norwegowie w MCSM 7
zajęcia kosmetologa pielęgnacyjna
zajęcia kosmetologa pielęgnacyjna  2