fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Yu Yao z NingboTech University w Chinach odwiedziła ANS w Koninie. Wykładowczyni poprowadziła zajęcia dla studentów kierunków filologicznych, podczas których mówiła o języku chińskim i chińskiej kulturze.

W trakcie pobytu w Koninie zrealizowała też wiele innych spotkań, m.in. z dr Kariną Zawieją-Żurowską, prorektor, z wykładowcami oraz studentami z zagranicy, którzy w tym semestrze realizują u nas studia w ramach Erasmus+. Jednych i drugich zachęcała do przyjazdu do uczelni partnerskiej w Chinach. 

NingboTech University powstał w czerwcu 2001 r. jako Zhejiang University Ningbo Institute of Technology (ZJUNIT). Od lat współpracuje z instytucjami szkolnictwa wyższego na całym świecie i prowadzi wspólne programy licencjackie m.in. z University of Indianapolis (USA), a w Polsce z Ningbo Polish Studies Center, które współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz International China-Central/Eastern Europe Institute of Logistics and Service Science z Politechniką Białostocką.

Wizyta mgr Yu Yao przebiegała od 16 do 20 stycznia br. w ramach programu Erasmus+ „Mobilność edukacyjna z między krajami programu a krajami partnerskimi” (KA107).

Wizyta wykładowczyni z Chin 2
Wizyta wykładowczyni z Chin 3
Wizyta wykładowczyni z Chin 4
Wizyta wykładowczyni z Chin 7
Wizyta wykładowczyni z Chin 5
Wizyta wykładowczyni z Chin 8
Wizyta wykładowczyni z Chin 9
Wizyta wykładowczyni z Chin 10
Wizyta wykładowczyni z Chin 11