fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Napisał szesnaście książek, kilka dramatów, a w szufladzie leży jeszcze niewydany tomik poezji — najwcześniejsze jego literackie dokonanie - mowa o Macieju Sobczaku, z którym nasza biblioteka zorganizowała spotkanie autorskie.

Największą popularnością cieszy się jego saga o Vodimorze, to cztery powieści, połączone losami bohatera. Vodimor podobnie jak autor urodził się na Kolebkach, niewielkiej wsi w gminie Ślesin i tak samo trenował sztuki walki, reszta to czysta fikcja. Bohater skrojony na miarę Wiedźmina podobnie jak on wraz z przyjaciółmi toczy walkę z siłami ciemności przeżywając niesamowite przygody.

Maciej Sobczak z zawodu jest ekonomistą, zajmuje się doradztwem biznesowym. Jest absolwentem technikum łączności w Poznaniu i tam też ukończył studia ekonomiczne Pracował w Tonsilu, FUGO, na warszawskiej giełdzie, obecnie związany jest z Wielkopolskim Ośrodkiem Ekonomii Społecznej. Książki, oprócz młodzieńczych wierszy, zaczął pisać dość późno, pierwszą „Opowieść o Vodimorze. Anioł Stróż” wydał tuż przed swoimi 50-tymi urodzinami. Obecnie pracuje nad powieścią pod roboczym tytułem „Czarownice z Krwon” - autor zdradził, że proces twórczy, wbrew obowiązującym zasadom, zaczyna się od tytułu, tak było w większości jego utworów.

Spotkanie odbyło się 16 maja w Bibliotece im. prof. Mariana Walczaka ANS w Koninie, udział w nim wzięli uczniowie z ZS CKU w Koninie.

spotkanie w bibliotece  z autorem książęk
spotkanie w bibliotece
spotkanie w bibliotece  3
spotkanie w bibliotece  4
spotkanie w bibliotece  2
spotkanie w bibliotece 1