fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Monografia „Ruch sportowy w Policji Państwowej w województwie łódzkim w latach 1919-1939”, autorstwa dr. Juliana Jaroszewskiego, adiunkta na Wydziale Nauk o Zdrowiu, otrzymała ministerialne dofinansowanie na jej wydanie i upowszechnianie. Umowę w tej sprawie zawarli minister edukacji i nauki oraz rektor ANS w Koninie.

Aby otrzymać to dofinansowanie, autor musiał przystąpić do konkursu na realizację projektów w ramach programu pod nazwą „Doskonała nauka II”, ogłoszonego komunikatem MEiN w styczniu tego roku. Na realizację książki dr. Jaroszewskiego uczelnia otrzymała 15 tys. zł.

Jak napisał dr Jaroszewski w uzasadnieniu aplikacyjnym, „realizacja projektu […] wpłynie na wzrost zainteresowania tradycjami sportu w szeregach Policji Państwowej w województwie łódzkim (pośrednio także w Polsce) oraz osiągnięciami łódzkich policjantów, a także pozwoli poznać wybitne postaci reprezentujące policyjne kluby sportowe, jak np. Bolesław Banaś (m.in. szermierz Policyjnego Klubu Sportowego m. Łodzi, mistrz Polski w latach 1936, 1938 i 1939, członek kadry na Igrzyska Olimpijskie w 1940 r.). Monografia przyczyni się do szczegółowych badań dotychczas niepodejmowanej problematyki także w innych regionach Polski”.