fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

– Trochę to trwało, ale miałam dużo danych, na których oparłam swoje badania – mówi Agnieszka Wlazły, wykładowczyni na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Technicznych, od 28 września doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji.

Dr Agnieszka Wlazły obroniła pracę doktorską pod tytułem „Rola państwa w kształtowaniu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na przykładzie regionu konińskiego w latach 2004-2020”. – Tych danych było naprawdę dużo, bo i z konińskiego urzędu miasta, i ze starostwa, i z WUP-u, i z urzędu wojewódzkiego. Zakres czasowy też był niebagatelny – 17 lat – wyjaśnia. Dzięki nim zbadała jak różnie kształtowała się interwencja państwa w rozwój MŚP na przestrzeni lat i w jak różnym stopniu była adekwatna do potrzeb naszego regionu. – Czasem była jak nocny stróż, czasem była znacząca – stwierdza. Dodaje, że takie badania mogą stać się odniesieniem do planów rozwoju MŚP w naszym dość specyficznym i wymagającym regionie.

Dr Agnieszka Wlazły jest praktykiem z dużym doświadczeniem na rynku pracy. Od lat zarządza firmą Abakus Plus, właśnie z sektora MŚP. Pracę doktorską obroniła na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Natomiast na naszej uczelni prowadzi zajęcia na kierunkach ekonomicznych oraz logistyce, m.in. prawo pracy a koszty pracy, analiza i ewidencja podatkowa, systemy informatyczne.