fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Ponad 2,5 mln osób umiera każdego roku na świecie z powodu chorób związanych z nadwagą i otyłością – informuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Uznane obecnie za choroby cywilizacyjne, zalicza się je do najistotniejszych przewlekłych schorzeń niezakaźnych. Jak z nimi walczyć, jak je leczyć?

Tą fundamentalną kwestią zajmie się dr n. med. Angelika Kargulewicz w wykładzie Jeść czy nie jeść – oto jest pytanie!, czyli jak zadbać o prawidłową masę ciała”. Prelegentka rozważać będzie celowość restrykcyjnych i monotonnych diet, które zapewne prowadzą do spadku masy ciała, ale zazwyczaj kończą się tzw. efektem jojo. Omówi praktyczne strategie dotyczące prawidłowego żywienia i wskazówki psychodietetyczne, które w długim okresie pozwolą nie tylko zadbać o wymarzoną masę ciała, ale przede wszystkim o optymalny stan zdrowia i wysoką jakość życia.

Dr n. med. Angelika Kargulewicz jest adiunktem na Wydziale Nauk o Zdrowiu w ANS w Koninie, autorką opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych prac z zakresu dietetyki i żywienia człowieka, a także redaktorką prowadzącą czasopisma o zdrowym odżywianiu „Food Forum”. Na co dzień prowadzi zindywidualizowane poradnictwo żywieniowe oraz zajmuje się diagnostyką nietolerancji pokarmowych.

Wykład dr Kargulewicz z cyklu „Czwartkowe spotkania z Akademią” odbędzie się online już 16 listopada o godz. 18.00 na platformie MS Teams. Link do wykładu:  https://tiny.pl/c415p. 

Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!

grfaika na czwartkowe spotkania z akademią IV edycja