fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Uzależnić można się od wszystkiego, nie tylko od środków chemicznych, takich jak alkohol, papierosy czy narkotyki, ale także od czynności: hazardu, gier komputerowych, jedzenia lub seksu. Eksperci z tej dziedziny zauważyli, że problem ten nasilił się po pandemii i dotyka coraz młodszych ludzi, często dzieci.

Dr Kazimiera Król, prof. ANS podczas wykładu „Uzależnienia i ich konsekwencje dla współczesnej cywilizacji” odpowie na najważniejsze pytania dotyczące tego tematu: jakie są przyczyny współczesnych nałogów i jakie są ich nowe formy powstałe w wyniku rozwoju techniki i nowej kultury społecznego funkcjonowania? Przedstawi badania naukowe opisujące skalę oraz wpływ uzależnień na życie jednostek, rodzin i całych społeczeństw. Poradzi także, gdzie szukać profesjonalnej pomocy.

Kazimiera Król jest doktorem nauk ekonomicznych, profesorem na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych ANS w Koninie. Autorką ponad stu publikacji naukowych dotyczących polityki społecznej i ekonomii społecznej. Inicjatorką kompleksowych badań na temat żebractwa we współczesnej Polsce. Zasiada w wielu komisjach i zespołach związanych z problematyką ubóstwa i wykluczenia społecznego.

Na wykład ten, z cyklu „Czwartkowe spotkania z Akademią”, zapraszamy 14 grudnia o godz. 18.00 na platformie MS Teams. Link do wykładuhttps://tiny.pl/c415p.

Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!

czwartkowe spotkania z akademią 14 12 grafika