fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Pierwsze roboty w fabrykach pojawiły się w latach 60-tych ubiegłego wieku, jednak automatyzacja procesów produkcyjnych na szeroką skalę rozpoczęła się w ostatnim 20-leciu. Obecnie na świecie pracują prawie 4 mln robotów przemysłowych, właściwie są niemal w każdej firmie produkcyjnej. Najczęściej odbierają, przenoszą i układają produkty, spawają i zgrzewają konstrukcje stalowe, malują, szlifują i montują, a ostatnio także, dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji, bezpośrednio współpracują z człowiekiem.

O możliwościach i dalszym rozwoju tych nowoczesnych maszyn opowie prof. dr hab. inż. Andrzej Milecki w wykładzie „Nowoczesne roboty przemysłowe”. Przedstawi ogólnie budowę robotów i ich parametry użytkowe. Pokaże ich najważniejsze osiągnięcia i potencjał. Zaprezentuje także roboty mobilne i humanoidalne. Nie zabraknie nowinek dotyczących trendów w ich budowie, w tym robotów elastycznych oraz inteligentnych.

Profesor Andrzej Milecki jest wykładowcą na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Technicznych ANS w Koninie, specjalistą mechatroniki i automatyzacji, którymi zajmuje się naukowo i praktycznie od ponad 40-tu lat. Szczególne miejsce w jego pracach zajmują zastosowania nowoczesnych materiałów i metod inteligentnych w komunikacji człowiek – maszyna.

Na wykład ten, z cyklu „Czwartkowe spotkania z Akademią”, zapraszamy 4 stycznia o godz. 18.00 na platformie MS Teams. Link do wykładuhttps://tiny.pl/c415p.

Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!

czwartkowe spotkania z akademią 2 01