fbpx
 • Czcionka: A A+ A++
 • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
 • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
 • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Oferta bezpłatnych wykładów i warsztatów przygotowanych przez pracowników Akademii Nauk Stosowanych w Koninie skierowanych do uczniów to już tradycja. Co roku realizowanych jest kilkadziesiąt tego typu przedsięwzięć zarówno na terenie uczelni, jak i w szkołach.

W tym roku adresatem bezpłatnych wykładów, szkoleń i warsztatów byli również nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół z Konina i regionu. Do wyboru było pięć grup tematycznych: biznes i rozwój osobisty; technologia i technika; wsparcie społeczne, profilaktyka i terapia; edukacja i języki obce oraz zdrowie, sport i uroda.

Dużym zainteresowaniem cieszyły warsztaty przeprowadzone przez dr Mariannę Styczyńską Wychowanie jako wsparcie ucznia w drodze do sukcesu. Z kategorii biznes i rozwój osobisty najczęściej wybierano Narzędzia kreatywnej pracy warsztatowej na przykładzie udoskonalenia szkoły dr Magdaleny Bartczak. Równie dużą popularnością cieszyło się szkolenie przygotowane przez dr. Marka Derenowskiego, prof. ANS, pt. Różnice indywidualne uczniów. Uczestnicy zainteresowani byli także tematami o zdrowym odżywianiu. W tej dziedzinie zrealizowane zostały, aż dwa warsztaty dr Angeliki Kargulewicz — Dietetyka w praktyce i Zasady racjonalnego żywienia.

Z naszej oferty szkoleń skorzystało ponad 20 nauczycieli ze szkół: Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im Eugeniusza Kwiatkowskiego w Koninie, Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Koninie, Zespole Szkół Zawodowych im. gen. W. Sikorskiego w Słupcy oraz Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Jackowskiego w Słupcy.

— Relacje nauczycieli po warsztatach były bardzo pozytywne, myślę, że chętnie do nas jeszcze wrócą — podsumowała wydarzenie dr Magdalena Bartczak.

A od nauczycieli usłyszeliśmy:
— Zawsze na szkolenia jeździłam do Poznania, żeby były praktyczne — a to jest najlepsze szkolenie, na jakim byłam w ostatnich latach.
— To szkolenie otworzyło mi oczy na wiele rzeczy.
— Niektóre rzeczy już w przyszłym tygodniu wykorzystam z młodzieżą.
— Czuję niedosyt — czy możemy mieć jeszcze ciąg dalszy, czy mogłabym zaprosić moje koleżanki ze szkoły, żeby też skorzystały.

Warsztaty odbyły się w kwietniu i maju br. w formule mieszanej, przeprowadzone były na terenie naszej uczelni i online — tak, aby, jak najwięcej osób mogło z nich skorzystać.

 

darmowe warsztaty - M. Styczyńska
darmowe warsztaty - M. Derenowski (2)
darmowe warsztaty - M. Derenowski (1)
darmowe warsztaty - M. Bartczak (4)
darmowe warsztaty - M. Bartczak (3)
darmowe warsztaty - M. Bartczak (2)
darmowe warsztaty - M. Bartczak (5)
darmowe warsztaty - M. Bartczak (1)
darmowe warsztaty - A. Kargulewicz (3)
darmowe warsztaty - A. Kargulewicz (2)
darmowe warsztaty - A. Kargulewicz (4)
darmowe warsztaty - A. Kargulewicz (1)