fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

V Konferencję Naukową Zdrowie-Sport-Uroda „Wiosna w jesieni życia” zorganizował Wydział Nauk o Zdrowiu. Celem konferencji była prezentacja dorobku naukowego, doświadczeń praktycznych oraz wymiana poglądów dotyczących współczesnej geriatrii.

Konferencję wykładem inauguracyjnym rozpoczął prof. Tomasz Kostka, kierownik Katedry Geriatrii oraz prorektor ds. kształcenia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w którym przybliżył problematykę doczekania późnego wieku w zdrowiu oraz jak ważne jest miejsce profilaktyki zdrowotnej w życiu starzejącego się społeczeństwa.

Dzięki współpracy z AWF w Poznaniu, Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie, Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu oraz Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Koninie możliwa była wymiana wiedzy pomiędzy ośrodkami akademickimi oraz wykładowcami łączącymi teoretyczne podstawy i wyniki doświadczeń z możliwościami ich praktycznego zastosowania.

Tematyka wystąpień dotyczyła miejsca profilaktyki zdrowotnej w życiu starzejącego się społeczeństwa, roli aktywności fizycznej i rehabilitacji, dowiedzieliśmy się, że za stan zdrowia seniora odpowiada w dużym stopniu psychika, o profilaktyce której często zapominamy, przybliżona została problematyka medycyny przeciwstarzeniowej oraz żywienia i suplementacji osób starszych. Usłyszeliśmy również jak istotna jest rola pielęgniarki w opiece nad pacjentem geriatrycznym, jakże trudna w sytuacji obecnych braków kadrowych.

Konferencja odbyła się 21 maja 2024 r. Udział w tym wydarzeniu zapewne zaowocuje kolejnymi pomysłami współdziałania i zainspiruje do nowych badań, a pracownicy i studenci naszego wydziału będą mogli wykorzystywać otrzymywane wyniki w realizacji projektów i pracach dyplomowych.

 

 

wiosna_w_jesieni_zycia_5
wiosna_w_jesieni_zycia_4
wiosna_w_jesieni_zycia_6
Wiosna w jesieni życia (12)
wiosna_w_jesieni_zycia_13
wiosna_w_jesieni_zycia_3
wiosna_w_jesieni_zycia_16
wiosna_w_jesieni_zycia_1
wiosna_w_jesieni_zycia_17
wiosna_w_jesieni_zycia_10
wiosna_w_jesieni_zycia_18
wiosna_w_jesieni_zycia_7
wiosna_w_jesieni_zycia_19
wiosna_w_jesieni_zycia_11
wiosna_w_jesieni_zycia_1
wiosna_w_jesieni_zycia_2
wiosna_w_jesieni_zycia_14
wiosna_w_jesieni_zycia_20