fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Studenci finansów i rachunkowości oraz uczniowie z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie pod opieką Pani Marty Woźniak wysłuchali wykładu dr. hab. Marka Cieślaka, prof. UEP na temat „Gdzie sztuczna inteligencja nie może, tam księgowego pośle”.

Odczyt zorganizowany przez dr Monikę Dzikowską, dr. Mikołaja Mielczarka i dr Agnieszkę Wlazły, we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce oddział w Koninie, miał za zadanie odpowiedzieć na pytanie, czy AI przejmie całkowicie pracę księgowego?

Wykład przybliżył słuchaczom możliwość wykorzystania sztucznej inteligencji do automatyzacji rutynowych zadań, analizy danych oraz interpretacji przepisów, co może usprawnić procesy księgowe, pozwalając pracownikom na skoncentrowanie się na bardziej strategicznych aspektach swojej pracy. Podobnie jak dawniej kalkulatory, teraz sztuczna inteligencja może budzić nieufność wśród księgowych, ale współpraca z AI może dać super rezultaty. Księgowi nadal są niezastąpieni w nadzorowaniu procesów, interpretacji danych oraz podejmowaniu decyzji opartych na swoim doświadczeniu i intuicji. Jednak dzięki wsparciu AI pracownicy mogą skupić się na ważniejszych i bardziej twórczych aspektach swoich zadań, oddając sztucznej inteligencji skomplikowane obliczenia czy wykonywanie powtarzalnych czynności.

Wykład odbył się 28 maja 2024 r. i wzbudził duże zainteresowanie, a wplecione przez profesora dygresje rozbawiły słuchaczy. Jednym słowem o zawód księgowego możemy być na razie spokojni – podsumowali prowadzący spotkanie.

AI w księgowości (6)
AI w księgowości (3)
AI w księgowości (5)
AI w księgowości (4)
AI w księgowości (8)
AI w księgowości (9)