fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Pedagogiczna klasa akademicka z Zespołu Zespół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie wzięła udział w dwóch wykładach, które 4 czerwca odbyły się na uczelni.

„Przyjacielskie rozstanie czy wojna totalna?” to temat pierwszego spotkania, które poprowadził mgr Mateusz Kaszyński, asystent sędziego w Sądzie Apelacyjnym w Poznaniu. Najpierw mówił o aspektach prawnych związanych z zawarciem małżeństwa oraz prawami i obowiązkami małżonków, które wynikają z przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Następnie przeszedł do postępowań rozwodowych w praktyce orzeczniczej sądów. Wyjaśnił przy tym normatywne podstawy ustalania wysokości alimentów od rodziców na rzecz małoletnich dzieci. Celem zajęć było uzmysłowienie słuchaczom, że wstępując w związek małżeński, warto poznać przepisy, które kształtują relacje między małżonkami i dziećmi, aby w kryzysie możliwe było skuteczne wykorzystanie odpowiednich instrumentów dla zabezpieczenia interesów każdej ze stron.

Drugą część wizyty na uczelni wypełniły zajęcia z dr. hab. Jakubem Bartoszewskim, prof. ANS w Koninie, które zatytułował „Człowiek – to brzmi dumnie. Emocje a relacje”. – Uczniowie poznali metody pracy z emocjami oraz techniki stosowane w zaburzeniach lękowych, które pomagają rozładować nadmierne emocje i stres. Zajęcia miały formę warsztatów. Opierały się na modalności psychoterapeutycznej, zwanej psychoterapią skoncentrowaną na możliwości – wyjaśnił prowadzący.

O rozwodach i nadmiernych emocjach  (4)
O rozwodach i nadmiernych emocjach  (6)
O rozwodach i nadmiernych emocjach  (1)
O rozwodach i nadmiernych emocjach  (8)
O rozwodach i nadmiernych emocjach  (3)
O rozwodach i nadmiernych emocjach  (7)