– Możliwość podzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem dała nam – prelegentom – satysfakcję i dumę z własnych osiągnięć – mówią studenci III roku pedagogiki, już niebawem absolwenci ANS w Koninie.
Te słowa to echo trzeciej już edycji Studenckiej Konferencji Naukowej pod hasłem „Wybrane problemy pedagogiczne regionu konińskiego na przykładzie badań studenckich”, która odbyła się 4 czerwca na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych.
To ważne dla przyszłych pedagogów przedsięwzięcie wiązało się z prezentacją ich projektów dyplomowych, popartych badaniami, które odnosiły się do istotnych dla Konina i jego okolic zagadnień dotyczących pedagogiki. Zgromadzony materiał studenci poddali wnikliwej interpretacji ilościowo-jakościowej, który przestawili na wykresach, planszach i innych elementach graficznych. – Programy naprawcze, które przygotowaliśmy, oraz ich ewaluacja pozwoliły zauważyć studentom młodszych roczników ogrom wysiłku, zaangażowania i niemały już zasób umiejętności naszych projektów dyplomowych – uważają Maja Olejniczak i Anna Perczyńska ze Studenckiego Koła Naukowego Młodych Pedagogów, współorganizatorki konferencji. – Natomiast dla nas, prelegentów, możliwość podzielenia się zdobytą podczas studiów wiedzą oraz doświadczeniem, które zawarliśmy w przygotowanych i prezentowanych projektach, była ważnym przeżyciem pozwalającym na odczucie satysfakcji i dumy z własnych osiągnięć – podkreślają. I dodają, że w konferencji czynny udział wzięli również studenci studiów niestacjonarnych, którzy odważnie podjęli wyzwanie i świetnie się w nim odnaleźli. – Najtrudniejszy pierwszy krok, ale zrobienie go otwiera przed nami cały wszechświat nowych, wspaniałych możliwości – zapewniają z wiarą Maja i Ania.
Merytoryczną pieczę nad konferencją roztoczyła dr Marianna Styczyńska, opiekunka Młodych Pedagogów.
Odwiedź nas: Facebook YouTube Instagram Tik-Tok
Spis pracowników