fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Prace studentek pielęgniarstwa, Klaudii Grabowskiej i Pauliny Guźniczak, zostały wyróżnione podczas XV Konferencji Studenckich Kół Naukowych „Współczesne aspekty zagrożeń zdrowia” w Nowym Targu. Wzięło w niej udział ponad 200 uczestników z 16 uczelni z Polski i Słowacji.

Konferencję dla studentów kształcących się w naukach medycznych, naukach o zdrowiu oraz naukach o kulturze fizycznej zorganizowały Instytut Zdrowia, Instytut Medyczny oraz Centrum Badań Naukowych i Wydawnictw ANS w Nowym Targu. Zgodnie z założeniami pomysłodawców stała się interdyscyplinarnym forum do prezentacji ich osiągnięć naukowych.

Podczas tegorocznego spotkania (28 maja) młodzi prelegenci przedstawili 76 referatów, w których podzielili się wiedzą i swoimi doświadczeniami w studiowanych dziedzinach. Dziesięciominutowe wystąpienia, oceniane przez Komitet Naukowy, odbywały się on-line w pięciu sesjach panelowych. W każdej sesji Komitet wskazał i wyróżnił najlepsze prace. Wśród wyróżnionych uczestników w sesji II znalazły się dwie studentki z Katedry Pielęgniarstwa ANS w Koninie:

– Klaudia Grabowska (pielęgniarstwo II rok, studia II stopnia), która zdobyła III miejsce za prezentację „Ocena wiedzy studentek ANS w Koninie na temat profilaktyki raka szyjki macicy”,

– Paulina Guźniczak (pielęgniarstwo III rok, studia I stopnia) z wyróżnieniem za pracę „Wiedza mieszkańców województwa wielkopolskiego na temat leków dostępnych bez recepty (otc)”.

Opiekunem prac była dr Małgorzata Lesińska-Sawicka z Wydziału Nauk o Zdrowiu ANS w Koninie.

Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych osiągnięć naukowych.

Zdjęcia: ANS w Nowym Targu

Nagrody za dobre wystąpienia
Nagrody za dobre wystąpienia 2
Nagrody za dobre wystąpienia 4