Badaniami i analizami na temat wpływu globalnych wydarzeń na różne aspekty życia społecznego i gospodarczego dzielili się uczestnicy Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Ekonomiczno-społeczne skutki pandemii COVID-19 oraz wojny w Ukrainie”. Były wśród nich Klaudia Frątczak i Natalia Kilichowska z zarządzania i inżynierii produkcji.
Nasze studentki wystąpiły z wynikami swoich badań na temat optymalizacji procesu dystrybucji przesyłek kurierskich za pomocą algorytmu rozwiązywania problemu komiwojażera. Ów algorytm służy do wyszukiwania najkrótszej możliwej trasy, która przebiega tylko raz przez każde z zadanych do odwiedzenia miast (miejsc) i wraca do punktu wyjścia. Jest to zadanie o ogromnej liczbie możliwych rozwiązań – w przypadku badań naszych studentek liczba możliwych permutacji sięgnęła kwintylionów(!) i wynosiła aż 4 420 880 996 869 850 977 271 808 000 000. Klaudia i Natalia przedstawiły podczas konferencji zastosowanie zaawansowanych algorytmów optymalizacyjnych, które pozwalają na efektywne rozwiązywanie tak skomplikowanych problemów logistycznych. W swojej pracy skupiły się na zastosowaniu tych metod w kontekście dystrybucji przesyłek kurierskich, co ma kluczowe znaczenie dla usprawnienia operacji w firmach logistycznych, szczególnie w dobie rosnącego zapotrzebowania na szybkie i efektywne dostawy. W badaniach oraz przygotowaniach do konferencji studentkom pomagał dr Paweł Sobczak, menedżer kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji.
Konferencja odbyła się 20 czerwca online. Zorganizował ją Instytut Zarządzania Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Odwiedź nas: Facebook YouTube Instagram Tik-Tok
Spis pracowników