fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Przedstawiciele powęglowego regionu Alentejo Litoral z Portugalii odwiedzili Wielkopolskę Wschodnią, w tym naszą uczelnię. Wizyta miała na celu podzielenie się doświadczeniem związanym z zarządzaniem transformacją energetyczną oraz wdrażaniem środków z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji (FST).

Delegacja wzięła udział w spotkaniu z zarządem Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie, gdzie omówiono wyzwania rozwojowe obu regionów węglowych i wsparcie dla przedsiębiorczości. Odwiedziła również ZE PAK w Koninie, który planuje rozpocząć produkcję wodoru, oraz Urząd Miejski w Koninie.

Goście z Portugalii podczas wizyty na uczelni zapoznali się z projektem finansowanym ze środków FST – „Rozwój studiów o profilu praktycznym i form kształcenia ustawicznego dostosowanych do potrzeb Wielkopolski Wschodniej”, który pomoże jej mieszkańcom zdobyć zawody potrzebne w przekształcającej się lokalnej gospodarce. Przy okazji zwiedzili pracownie i laboratoria inżynierskie oraz logistyczne.

Przedstawiciele Alentejo Litoral oraz Komisji Europejskiej, w ramach inicjatywy JTPeers Exchange, przebywali w Koninie 25 i 26 czerwca.

Zdjęcia: Agencja Rozwoju Regionalnego w Koninie

Podobne problemy, podobne wyzwania  (7)
Podobne problemy, podobne wyzwania  (8)
Podobne problemy, podobne wyzwania  (5)
Podobne problemy, podobne wyzwania  (2)
Podobne problemy, podobne wyzwania  (3)
Podobne problemy, podobne wyzwania  (6)