fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Właśnie dojechały laser czyszczący oraz wodorowe ogniwo paliwowe. Studenci kierunków technicznych, szykujcie się na ciekawe zajęcia praktyczne!

A teraz trochę specyfikacji.

Laser czyszczący to urządzenie stosowane przy oczyszczaniu elementów maszyn przemysłowych, bezinwazyjnie eliminując m.in. stare powłoki malarskie, brud, rdzę, żywicę czy zaschnięty stary tłuszcz. Usuwanie zanieczyszczeń lub powłok jest procesem bezdotykowym, co eliminuje ryzyko uszkodzenia powierzchni, nie powoduje ścierania materiału. Ta technologia znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach, od przemysłu motoryzacyjnego po lotniczy i stoczniowy.

Ogniwo paliwowe Nexa jest zaawansowanym urządzeniem badawczym. Jego zadaniem jest generowanie energii elektrycznej podczas utleniania się dostarczanego do niego paliwa, którym jest wodór. Testowanie ogniwa o mocy 1,2 kW umożliwia przeprowadzanie badań nad całym ogniwem, ale też określanie parametrów oraz funkcji poszczególnych jego elementów zarówno w celach dydaktycznych, jak i badawczych. Wodorowe ogniwa paliwowe mogą w niedalekiej przyszłości znaleźć szerokie zastosowanie w energetyce rozproszonej oraz motoryzacji.

Ogniwo paliwowe Nexa

laser czyszczący