fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Poszerzenie wiedzy o kluczowych zadaniach Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (WOC) było tematem spotkania studentów bezpieczeństwa wewnętrznego, psychologii i komunikacji w zarządzaniu, automatyki i robotyki oraz zarządzania i inżynierii produkcji z Karolem Kiniorskim, przedstawicielem WOC.

Podczas webinaru „Jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni” uczestnicy poznali zakres działalności tego nowego specjalistycznego komponentu polskich sił zbrojnych, który jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa w wirtualnej przestrzeni, gdzie prowadzi się podobne działania jak w innych domenach operacyjnych (woda, ląd, powietrze i przestrzeń kosmiczna) – od obronnych, przez rozpoznawcze, do ofensywnych. Natomiast wiodące zadania tej służby to zapewnienie bezpieczeństwa teleinformatycznego całego resortu, prowadzenie badań, projektowanie, budowa, wdrażanie, użytkowanie oraz ochrona narodowych technologii kryptologicznych czy wytwarzanie nowych produktów dla państwa przez zespolenie potencjału naukowego i przemysłowego w obszarze zaawansowanych technologii informatycznych i kryptograficznych. Karol Kiniorski mówił również o nowych formach czynnej służby wojskowej i korzyściach z niej wynikających oraz trybie postępowania rekrutacyjnego do służby w WOC.

Spotkanie, które odbyło się 21 stycznia, zorganizował dr inż. Mirosław Żywiołowski, menedżer kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne wraz z dr. inż. Grzegorzem Milewskim.

Więcej o cyberkomponencie (2)
Więcej o cyberkomponencie (4)
Więcej o cyberkomponencie (1)
Więcej o cyberkomponencie (1)
Więcej o cyberkomponencie (3)
Więcej o cyberkomponencie (2)