fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Dr Jerzy Jasiński, prorektor ds. kształcenia oraz dr Artur Zimny, dziekan Wydziału Społeczno-Humanistycznego, w imieniu rektora PWSZ w Koninie uczestniczyli w XX Jubileuszowym Zgromadzeniu Plenarnym  Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych (KRePSZ).
 
Spotkanie odbyło się w Państwowej Wyższej  Szkole  Zawodowej im. Witelona w Legnicy w dniach 20-22 marca 2014 r. Uczestnicy wzięli udział w kilku sesjach plenarnych i dyskusjach. Wykład pt. „Realizacja studiów o profilu praktycznym w PWSZ w Koninie” wygłosił dr Artur Zimny z PWSZ w Koninie. W obradach uczestniczyli także: Tadeusz Sławecki, wiceminister Edukacji Narodowej; dr Marian Cichosz, wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli; Roman Kołacz, przewodniczący konferencji rektorów uczelni wrocławskich i okolic i Wiesław Kamiński z PAK-i. Uczestnicy spotkali się także z władzami miasta i regionu oraz zwiedzili Legnicę i Hutę Miedzi „Legnica”.

Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych jest zrzeszeniem osób fizycznych, rektorów reprezentujących polskie publiczne wyższe szkoły zawodowe, mającym na celu współpracę tych szkół, dbanie o ich interesy i reprezentację w środowisku szkolnictwa wyższego, zarówno w kraju, jak i za granicą.
 
zdjęcie: PWSZ w Legnicy