fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Grę miejską proponuje w najbliższym wydaniu Akademia Młodego Studenta PWSZ w Koninie. Jej program owiany jest, co zrozumiałe, tajemnicą, ale termin nie. 16 maja zagadki naszego miasta rozszyfrowywać będą zaproszeni do AMS uczniowie „Koperasa” i CKU.
 
Gry miejskie to rodzaj rozrywki, która łączy w sobie elementy gier komputerowych, gier typu RPG (z ang. role-playing game) oraz happeningów ulicznych. Ich uczestnicy wcielają się w role historycznych lub fikcyjnych postaci. Głównym zamysłem na ogół jest zinterpretowanie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł – tyle (mniej więcej) Wikipedia. Gry miejskie wykorzystują też wydarzenia historyczne, zabytki architektoniczne, charakterystyczne miejsca. Podczas rozwiązywania zadań uczestnicy mogą odkryć w swoim mieście to, czego dotąd nie zauważyli i poczuć się turystami w swoim codziennym otoczeniu.

Jak będzie przebiegała ta gra w Koninie? Opowiemy po zdarzeniu.

Na razie możemy napisać, że uczestniczące w niej 4-osobowe drużyny spotykają się o 9.30 na Bulwarze Nadwarciańskim w Koninie przy moście Toruńskim. Po zapoznaniu z programem i rozdaniu kart startowych, około 10-tej ruszają do dwugodzinnej zabawy. O 13-stej nastąpi ogłoszenie wyników, rozdanie upominków dla wszystkich uczestników zabawy.
Zajęcia poprowadzą studenci turystyki  i rekreacji PWSZ w Koninie pod opieką dr Jowity Górki i mgr. Andrzeja Łąckiego. Wraz z nimi czuwać nad przebiegiem gry (i młodzieżą) będzie przewodnik turystyczny.

23 maja 2014 r. wycieczka „Szlakiem gotyku”, czyli ciąg dalszy terenowego wydania AMS.
aria