fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Tegoroczne juwenalia odbędą się 16 i 17 maja na Placu Wolności w Koninie. Gwiazdami studenckiego święta nie tylko dla studentów będą Mrozu i TaLLib. Ale to nie wszystko.
 
Pierwszego dnia, czyli w piątek – 16 maja, po starcie o godz. 19.00, wystąpią kolejno:  DJ Dropen – 19.10, The Siblings o 20.00, DJ Deaf + Kwiatek o 21.15, a o 22.30 pierwsza gwiazda konińskich juwenaliów - Alex van ReeVe. Od północy w klubie Roma – całonocne afterparty.
 
Po przerwie na wyspanie się, już 17 maja, czyli w sobotę, czas na oficjalne rozpoczęcie „Juwenaliów 2014”.
O 18.00 konieczna w czasie tego święta uroczystość przekazania studenckiej braci kluczy do bram miasta i uczelni, której dokonają ich tradycyjni włodarze: Józef Nowicki, prezydent Konina i prof. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie. By czas pełnienia władzy był słodki, na uczestników imprezy będzie czekał wielki tort, którego będzie mógł spróbować każdy, kto w tym czasie przyjdzie na pl. Wolności. A potem już tylko zabawa i konkursy.

O 18.30 na scenę wejdzie zespół Majka, o 19.10 „Ranczo Group”. Około 19.50 pierwszy konkurs: picie wody przez słomkę na czas. Czas łapania oddechu przed kolejnym konkursem wypełni zespół „Folk Street”.  O 21.15 zawody w piciu wody z kieliszka w rękawicach bokserskich. Dla zwycięzców będą nagrody, a dla wszystkich o 21.10 występ TALLIBa. Natomiast od 22.40 na scenie rządzić będzie gwiazda juwenaliów – MROZU. Od 00.00 kolejne afterparty w klubie Roma.

Organizatorem studenckiego święta jest Samorząd Studencki PWSZ w Koninie.
 aria
 

Rozkład Jazdy