fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

…to druga część Akademii Młodego Studenta, przygotowanej przez Katedrę Turystyki i Rekreacji PWSZ w Koninie. 23 maja jej uczestnicy, uczniowie klasy o profilu turystycznym z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika, ruszą na zwiedzanie znanych i nieznanych zakątków Konina, Turku, Gosławic i … wielu innych ciekawych miejsc naszego regionu.
 
Program zwiedzania ułożono tak, by trasa pokonywana autokarem tworzyła pętlę. „Akademicka” wycieczka zajrzy zatem najpierw do Starego Konina, by zatrzymać się przy kościele św. Bartłomieja (farze), Słupie milowym, ratuszu, placach Zamkowym i Wolności i Bulwarach Nadwarciańskich. W Gosławicach jej uczestnicy odwiedzą kościół św. Andrzeja Apostoła, zamek i skansen. Następnie skierują się do Sompolna, by obejrzeć kościół św. Marii Magdaleny. W Kole zwiedzą Stary Rynek i ratusz oraz Muzeum Technik Ceramicznych, po czym zajrzą do Uniejowa. Tam czeka na nich Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich, Rynek i kompleks termalno-basenowy.

Po półgodzinnej przerwie na przekąskę i inne potrzeby, młodzi turyści odwiedzą Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku, tamtejszy kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa z witrażami spod ręki młodopolskiego malarza, grafika i właśnie witrażysty – Józefa Mehoffera i zabudowę przy Rynku – ratusz i kamieniczki. Piątkowy ekspres z gotykiem w tle zakończy wizyta w tuliszkowskim kościele św. Wita z 1450 roku, po niej chwila oddechu w pobliskim parku.

Zajęcia teoretyczne, nieodłączna część działania AMS, poprowadzą studenci kierunku turystyka i rekreacja pod opieką dr Jowity Górki oraz mgr. Andrzeja Łąckiego. Towarzyszyć im będzie pilot i przewodnik turystyczny.
aria