fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Prof. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie, podpisze Deklarację Akademicką dotyczącą współdziałania uczelni na rzecz ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań. Przystąpienie odbędzie się podczas „Przystanku PaT”, najbardziej widowiskowego punktu ogólnopolskiego programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” (PaT), który odbędzie się w Koninie. PWSZ jest jego współpartnerem.
 
Program realizowany jest od 2006 r. i ma promować modę na życie bez uzależnień, profilaktykę rówieśniczą i działać na rzecz destygmatyzacji młodzieży wykluczonej lub środowiskowo marginalizowanej. – Nie ma charakteru akcyjności i konkurencyjności. Społeczność PaT budowana jest na relacjach łączenia środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji – czytamy na stronie internetowej KGP.

W tym roku Centralny Przystanek PaT wyznaczono w Koninie. „Działać” będzie w dniach od 1 do 6 lipca. Najważniejsze zdarzenia w jego ramach dziać się będą w Auli im. Jana A.P. Kaczmarka, scenie teatralnej MOSiR i na pl. Wolności. Będą to bezpłatne warsztaty artystyczne prowadzone przez zawodowych instruktorów. Przewidziano też warsztaty profilaktyczne, rozmowy filozoficzne, koncerty oraz spektakle w wykonaniu grup teatralnych z całej Polski.

5 lipca, podczas finału akcji, uczestnicy warsztatów zaprezentują efekty swojej pracy przed zaproszonymi gośćmi, mediami i lokalną społecznością. Tego dnia planowany jest udział Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka, który na pl. Wolności poprowadzi warsztaty dla młodzieżowych liderów programu na temat Konwencji Praw Dziecka. Spodziewana jest także wizyta Anny Komorowskiej, Pierwszej Damy RP.

Deklaracja Akademicka, którą prof. Pawlak podpisze 2 lipca, dotyczy współdziałania wyższych uczelni na podstawie rządowego programu związanego z ograniczaniem przestępczości i aspołecznych zachowań – „Razem bezpieczniej”.

Wyższe uczelnie w programie PaT są obecne poprzez studenckie koła naukowe lub uczelniane grupy PaT. Dotychczas deklarację tę podpisało siedem uczelni, w tym Uniwersytet Warszawski i Wyższa Szkoła Nauk.
 
aria
 
Przydatne linki:
http://pat.policja.gov.pl/pat/co-to-jest-pat/44,Program-Profilaktyka-a-Ty.html
http://pat.policja.gov.pl/pat/deklaracja-akademicka-1/518,Deklaracja-Akademicka.html
http://www.konin.pl/index.php/jeden-news/items/ix-ogolnopolski-przystanek-pat-konin-2014.html#.U7FjtkCltI0