fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Recital Edyty Górniak w Auli im. Jana A.P. Kaczmarka PWSZ w Koninie uświetnił 26 września otwarcie sezonu kulturalnego i artystycznego w mieście. Sala koncertowa była wypełniona po brzegi fanami artystki i fanami konińskiej kultury.
 
Miejska inauguracja sezonu ma wieloletnią tradycję. Od kilku lat odbywa się w auli Centrum Wykładowo-Dydaktycznego PWSZ w Koninie, jednocześnie największej sali widowiskowej w Koninie. Władze uczelni podczas tegorocznego spotkania z twórcami, animatorami, działaczami i pracownikami placówek kultury w imieniu prof. Mirosława Pawlaka, rektora, reprezentowała dr Joanna Chojnacka-Gärtner, prorektor.

Rozpoczęcie sezonu kulturalnego jest jak zawsze okazją do nagrodzenia wyróżniających się działaczy kultury. W tym roku nagrody prezydenta Konina otrzymało 11 osób, a siedmiu innym przyznano odznakę honorową „Za Zasługi dla Miasta Konina”. Wyróżnieni Lech Stefaniak i Kazimierz Białkowski zostali nominowani do odznaki ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej’’, ich kandydatury wysłano do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nim Edyta Górniak zaśpiewała na zakończenie uroczystości, publiczność miała okazję poznać i posłuchać Adriana Górczewskiego, młodego konińskiego trębacza, i podczas zbiórki przekazać mu 1650 zł na zakup nowego instrumentu. Podczas występu artystka szybko nawiązała kontakt ze swoją publicznością i nie szczędziła jej komplementów, chwaliła również nową aulę konińskiej uczelni.
 
aria
Zdjęcia: Marcin Oliński, Koniński Dom Kultury


więcej zdjęć Kulturalny Konin