fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

 


PWSZ w Koninie otwiera w tym roku akademickim kolejny nowy kierunek. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadało 17 lipca 2015 r. uprawnienia (po pozytywnej opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej) do prowadzanie przez Wydział Budownictwa, Mechaniki i Inżynierii Środowiska studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym (inżynierskich) na kierunku energetyka. Przyszły student może wybrać jedną z trzech specjalności: energetykę odnawialną, maszyny i urządzenia energetyczne albo informatykę w energetyce.
 
Energetyka odnawialna ukierunkowana jest na kształcenie kadr na potrzeby operatorów Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) różnej skali i na różnych etapach cyklu życia źródła. Druga specjalność przygotowuje absolwentów do pracy z różnymi rodzajami maszyn i urządzeń energetycznych, ze szczególnym uwzględnieniem techniki cieplnej. Informatyka w energetyce przygotowuje fachowców w zakresie rozwiązań informatycznych przydatnych do pracy w szeroko rozumianym sektorze energetycznym. W ramach poszczególnych specjalności studenci pogłębiają i uzupełniają swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie wybranych obszarów związanych z projektowaniem, eksploatacją efektywnych systemów energetycznych, wytwarzaniem, przetwarzaniem oraz dystrybucją różnych form energii a także zapoznają się z istniejącymi systemami informatycznymi w tej branży.
 
Wszyscy studenci, bez względu na wybraną przez siebie specjalność, zdobędą wszechstronną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, konieczne do podjęcia działań z zakresu projektowania, budowania i eksploatacji urządzeń i systemów energetycznych, uzyskaną w ramach przedmiotów wspólnych, w tym o wybitnie praktycznym charakterze. Kluczowe znaczenie dla przygotowania zawodowego (praktycznego) przyszłych absolwentów mają zajęcia laboratoryjne i projektowe oraz praktyki zawodowe. Zajęcia praktyczne w programie studiów stanowią niemal 60% wszystkich godzin dydaktycznych.
 
Celem studiów inżynierskich – pierwszego stopnia (profil praktyczny) na kierunku energetyka jest uzyskanie przez absolwentów interdyscyplinarnej wiedzy w zakresie dziedzin nauk technicznych (energetyki, elektrotechniki i informatyki), ścisłych ekonomicznych i prawnych, zatem nauk tworzących podbudowę dla rozumienia istoty energetyki. Ważnym jest także kształtowanie wrażliwości etycznej i społecznej, chęci zaangażowania się w działania na rzecz dobra publicznego i poczucia odpowiedzialności w środowisku pracy i poza nim, uświadomienie absolwentom interdyscyplinarnego, złożonego charakteru problematyki energetyki oraz potrzeby uczenia się przez całe życie, a także dbałości o rozwój osobisty.
 
Chętnych do studiowania energetyki (stacjonarnie lub niestacjonarnie) zapraszamy do Biura Rekrutacji PWSZ w Koninie (budynek Biblioteki Uczelnianej), tel. 63 2497237, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. I nabór na studia stacjonarne trwa do 31 lipca 2015 r., II nabór na studia stacjonarne oraz nabór na studia niestacjonarne kończą się 23 września 2015 r.
 
BD-O/Ekdar