fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png


 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie proponuje w najbliższym roku akademickim studia na 9 kierunkach licencjackich (w tym 31 specjalności), 3 kierunkach inżynierskich (w tym 10 specjalności) oraz na magisterskich studiach filologicznych – 2 specjalności. To najbogatsza i najbardziej różnorodna oferta kształcenia wyższego w regionie konińskim.
 
Jak co roku, PWSZ w Koninie przygotowała z myślą o studentach nowe kierunki i specjalności. Oferowane nowości to: energetyka (kierunek inżynierski) z trzema specjalnościami: 1) energetyka odnawialna, 2) maszyny i urządzenia energetyczne, 3) informatyka w energetyce, oraz kierunek licencjacki – finanse i rachunkowość z dwiema specjalnościami: 1) finanse i bankowość, 2) rachunkowość i podatki. Nowe specjalności pojawią się też na niemal każdym z dotychczas prowadzonych kierunków. Na przykład, od nowego roku akademickiego na wychowaniu fizycznym specjalność trener personalny, na budownictwie – budownictwo energooszczędne, a na filologii angielskiej – turystyka międzynarodowa z dodatkową znajomością języka niemieckiego lub włoskiego.
Kompetencje wszystkich absolwentów PWSZ w Koninie nie kończą się jednak na wiedzy teoretycznej, bowiem wszystkie kierunki mają profil zawodowy, co oznacza, że ok. 70% zajęć, to zajęcia praktyczne. Dzięki realnemu kontaktowi z przyszłą profesją, łatwiej odnaleźć się w nowej dla większości absolwentów sytuacji: pracownika, uczestnika dość trudnego obecnie rynku pracy.
Warto przypomnieć, że w tym roku akademickim uczelnia uruchomiła studia II stopnia na filologii angielskiej z językiem niemieckim i filologii germańskiej z językiem angielskim (specjalizacje: metodyczna, translacja). To duże ułatwienie dla tych koninian, którzy bez uciążliwych wyjazdów mogą uzyskać tytuł magistra na jednym z wymienionych kierunków.

Trudno obecnie starać się o pracę i obyć się w świecie bez dobrej znajomości języka obcego, dlatego już od września rusza w PWSZ w Koninie Akademickie Centrum Językowe, które gwarantuje najwyższy poziom nauczania języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, a w razie zainteresowania – również innych. Oferuje także usługi specjalistycznych tłumaczeń z różnych dziedzin. Kursy językowe będą dostosowane do wieku, poziomu i potrzeb uczestników, np. uczniów z klas 4-6, gimnazjalistów i uczniów zdających egzamin gimnazjalny, licealistów, maturzystów, osób dorosłych – także seniorów. Będą również prowadzone kursy języków specjalistycznych dla firm.

Przypomnijmy, w roku akademickim 2015/2016 PWSZ w Koninie poprowadzi studia licencjackie i inżynierskie na 12 kierunkach stacjonarnych i niestacjonarnych. Są to: bezpieczeństwo wewnętrzne, budownictwo, dietetyka, energetyka, filologia (tylko studia stacjonarne, różne specjalności z zakresu filologii angielskiej i germańskiej), finanse i rachunkowość, fizjoterapia, logistyka, mechanika i budowa maszyn, pedagogika, praca socjalna, wychowanie fizyczne.

Oferowane studia II stopnia to: filologia angielska z językiem niemieckim i filologia germańska z językiem angielskim (specjalizacje: metodyczna, translacja).

Rekrutacja na studia I i II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) - II NABÓR do 23 września!!!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie prowadzi również studia podyplomowe. Szczegóły na stronie www.ans.konin.pl w zakładce STUDIA PODYPLOMOWE. Nabór  na nie, ze względu na specyfikę kształcenia, ma charakter ciągły, a kryterium naboru stanowi kolejność zgłoszeń.
 

 

Szczegóły rekrutacji pod numerem telefonu 63 249 72 37

Centrum Rekrutacji i Karier mieści się w Bibliotece PWSZ w Koninie

ul.Wyszyńskiego 3 C


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


ariaRadio RMF MAXXX

Wywiad z JM Rektorem PWSZ w Koninie prof zw. dr hab Mirosławem Pawlakiem