fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Konferencja o zagrożeniach XXI wieku odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Adresatami tego spotkania, zorganizowanego przez Komendę Miejską Policji w Koninie, byli dyrektorzy szkół i innych placówek oświatowych i opiekuńczych z regionu konińskiego. Uczestniczyli w nim również studenci I roku bezpieczeństwa wewnętrznego.
 
– Nie jesteśmy w stanie powiedzieć tu dziś o wszystkich zagrożeniach – zastrzegł podczas otwarcia konferencji mł. insp. Krzysztof Kozelan, pierwszy z-ca komendanta miejskiego policji w Koninie. – Niektóre z nich jeszcze kilka lat temu nie były znane, a te stare do dziś się „zmutowały”. Musimy więc stale pogłębiać wiedzę o nich i doskonalić narzędzia do walki z nimi – dodał.

Jako pierwszy wykład przedstawił dr Krzysztof Wojcieszek z Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie, który mówił o znaczeniu profilaktyki i jej rodzajach. Podkreślał też, jak mylny jest pogląd, ze profilaktykę stosuje się tylko wobec ludzi młodych. Dr Agnieszka Latoś z UKW w Bydgoszczy przedstawiła prelekcję o przestępczości i prostytucji  wśród nieletnich, ale także o ich profilaktyce i resocjalizacji. Tę samą uczelnię reprezentowała Kamila Kacprzak, która odniosła się do związków w cyberprzestrzeni i sextingu (wysyłanie przez komórkę SMS-ów, zdjęć lub filmów o treści erotycznej). Natomiast podinsp. Dariusz Hamela, naczelnik wydziału walki z przestępczością gospodarczą KMP w Koninie, odniósł się do odpowiedzialności karnej dotyczącej tych zagadnień.

Na zakończenie wystąpiła Aleksandra Froelich-Deja, psychoterapeutka z Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Superwizorka socjoterapii i treningu przedstawiła podejście psychodynamiczne w rozumieniu zaburzeń okresu dojrzewania, jednego z najtrudniejszych okresów w życiu człowieka.

Konferencja odbyła się 21 października 2015 r. Władze Uczelni reprezentowała na niej dr Joanna Gaertner-Chojnacka, prorektor ds. rozwoju i promocji oraz dr Julian Jaroszewski, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego wraz grupą studentów I roku bezpieczeństwa wewnętrznego. – Zagrożenia to temat, którym są interesowani i wczoraj chętnie o tym dyskutowali – podkreślił dr Jaroszewski.
aria
28812_img_4316
28813_img_4319
28814_img_4325
28815_img_4336