fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Wyjazd studentów pracy socjalnej, który miał na celu zdobycie dodatkowej wiedzy z zakresu psychiatrii środowiskowej, odbył się 14 października 2015 r. Zorganizowały go mgr Dorota Kaźmierczak oraz mgr Maria Remiezowicz, które z grupą studentów pracy socjalnej (33 osoby z III roku i 6 z II roku), uczestniczyły w konferencji „Aktualne spojrzenie na problematykę zdrowia psychicznego”. Odbyła się ona w Poznaniu pod patronatem honorowym wojewody wielkopolskiego, marszałka województwa wielkopolskiego i prezydenta Poznania.


Konferencja miała na celu zapoznanie uczestników z zagadnieniami dotyczącymi szeroko rozumianej psychiatrii i poprawy jakości zdrowia osób niesamodzielnych. Służyła także pogłębieniu wiedzy w zakresie opieki nad osobami chorym psychicznie i niepełnosprawnymi intelektualnie i przedstawieniu interdyscyplinarnego podejścia do zagadnień zdrowia psychicznego.
Jak powiedzieli studenci, którzy  w niej uczestniczyli, było to bardzo ważne doświadczenie, dostarczające nowoczesnej wiedzy z obszaru psychiatrii środowiskowej i umożliwiające spotkanie z dobrymi praktykami w tym zakresie. Mają także nadzieję, że będą mieli jeszcze możliwość uczestniczenia w tego typu przedsięwzięciach. 

red. ekdar