fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Rusza czwarta już edycja Akademii Młodej Przedsiębiorczości. Zajęcia akademii przygotowywane są z myślą o studentach PWSZ w Koninie, którzy planują uruchomienie swojej działalności gospodarczej.
 
Projekt jest adresowany do studentów II, III i IV roku. Kwalifikacji zainteresowanych dokonują przedstawiciele Konińskiej Izby Gospodarczej (współorganizator),Miasta Konin (współorganizator) i PWSZ w Koninie na podstawie przygotowanego uzasadnienia chęci udziału w projekcie.

W tym roku podczas zajęć mowa będzie o m.in. czynnościach formalno-prawnych związanych z zakładaniem działalności gospodarczej, formach opodatkowania, zgłoszeniach działalności do ubezpieczenia i wsparciu finansowym na start, czyli gdzie i jak szukać dotacji oraz pożyczek. Dla uczestników tegorocznej AMP zaplanowano wyjazd studyjny do firmy Gold Bruk Mar Dom z Konina.

Przypomnijmy, że projekt jest realizowany przez Konińską Izbą Gospodarczą, miasto Konin i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie we współpracy z lokalnymi instytucjami i firmami. Szkolenia prowadzą przedstawiciele lokalnych instytucji i firm: PUP, UM, US, ZUS w Koninie, banku komercyjnego, firmy ubezpieczeniowej oraz przedsiębiorców.

Tegoroczne zajęcia rozpoczynają się 3 listopada, a zakończą 1 grudnia wręczeniem dyplomów jej ukończenia.
aria
29044_img_5051
29045_img_5055
29046_img_5060