fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

W  imieniu prof. zw. dr. hab. Mirosława Pawlaka, rektora PWSZ w Koninie, dr Artur Zimny, prorektor ds. kształcenia, uczestniczył 13 listopada w uroczystości z okazji 25 lat działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie.
 

Anna Kwaśniewska, dyrektor konińskiego MOPR, w swoim przemówieniu rozpoczynającym uroczystość podkreśliła, że blisko 1/3 pracowników ośrodka to absolwenci kierunku praca socjalna PWSZ w Koninie i podziękowała naszej uczelni za współpracę. Prof. Mirosław Pawlak i Artur Cygan, kierownik Zakładu Pracy Socjalnej, otrzymali z specjalne podziękowania za wkład w przygotowywanie profesjonalnych kadr. W uroczystości uczestniczyli także inni pracownicy Zakładu Pracy Socjalnej, m.in. dr Kazimiera Król i Dorota Kaźmierczak oraz studenci pracy socjalnej.

Spotkanie było okazją do zastanowienia, czym dziś jest pomoc społeczna i jakie wyzwania  stawia przed nią przyszłość. Uczestnicy mówili także o zmianach w pomocy społecznej i formach wsparcia, które realizuje MOPR w Koninie.

Przypomnijmy, że Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie zajął w tym roku I miejsce w pierwszym etapie X Jubileuszowego Konkursu „Lodołamacze” 2015, w kategorii „instytucja”. Wyróżnienie przyznano za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia.

aria

aria
Zdjęcia: Urząd Miejski w Koninie