fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Organizacyjnym i metodycznym przesłankom studenckich praktyk pedagogicznych było poświęcone seminarium, w którym uczestniczyli studenci I i II roku pedagogiki PWSZ w Koninie. Inaczej mówiąc, przyszli nauczyciele dowiedzieli się jak wypełniać specjalne formularze, ale też jak podczas praktyk zachować się w relacjach z dziećmi, nauczycielami i dyrekcją szkoły.
 
– Takie seminarium organizujemy już drugi raz. Bardzo się przydaje – uważa Ewa Łechtańska, opiekunka praktyk pedagogicznych PWSZ w Koninie. – Zwracamy uwagę na odpowiednie zachowanie, ubiór, podkreślamy, że są wizytówką uczelni – wyjaśnia.

Studenci zapoznają się też z arkuszami hospitacyjnymi, które przyjdzie im wypełniać podczas praktyk. – Powinny się tam znaleźć pierwsze refleksje – dodaje Wiesława Kozłowska, współorganizatorka seminarium. – To punkt wyjścia do pogłębionej refleksji, przeprowadzanej na poszczególnych przedmiotach z planu studiów, wokół konkretnych zdarzeń zaobserwowanych podczas praktyk – podkreśla. Ewa Łechtańska natomiast zaznacza, że uczulają adeptów sztuki nauczania, żeby ich refleksje nie były jedynie krytyką.
W szkoleniu, które odbyło się 19 listopada, brali również udział nauczyciele, którzy przyjmą naszych studentów już niebawem w przedszkolach i szkołach. – Byli zaciekawieni jak wyglądają wzory formularzy, które będą wypełniać studenci, ale też chcieli porozmawiać o idei praktyk w ogóle. Są wśród nich nasi absolwenci –  dodaje Ewa Łechtańska.

Oprócz Ewy Łechtańskiej i Wiesławy Kozłowskiej, spotkanie prowadziła również Małgorzata Chybicka. Wszystkie jego organizatorki są pracownikami Zakładu Pedagogiki PWSZ w Koninie.
aria