fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Centrum Rekrutacji i Karier, Wydział Techniczny PWSZ w Koninie oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) ze Szczecina zorganizowali 17 grudnia 2015 r. szkolenie „ABC Przedsiębiorczości – czyli jak założyć własną firmę”. Uczestnikami szkolenia było kilkudziesięciu studentów I roku budownictwa oraz II rok inżynierii środowiska.

Szkolenie poprowadziła Beata Kuśmierek, doświadczony doradca gospodarczy, trener z obszarów podatkowych, certyfikowany księgowy z dwudziestoletnim doświadczeniem, przedsiębiorca – właścicielka firmy TAX DEAL, wykładowczyni Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, posiadająca Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych. Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) z siedzibą w Szczecinie funkcjonuje od 1997 r. i jest instytucją ukierunkowaną na pomoc w tworzeniu i rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w całej Polsce, zwłaszcza w jej północno-zachodniej części.
 
Podczas szkolenia „ABC przedsiębiorczości – czyli jak założyć własną firmę” studenci zdobyli wiedzę niezbędną w początkowym okresie prowadzenia firmy (m.in. z podstaw podatku dochodowego od osób fizycznych, z podstaw podatku od towarów i usług, z zakresu biznesplanu). Zapoznali się także z ofertą wsparcia finansowego oferowanego w ramach projektu realizowanego przez PFP. Polska Fundacja Przedsiębiorczości na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej realizuje od lipca 2015 r. program – „Pierwszy biznes – Wsparcie na starcie II” na obszarze województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Zgodnie z założeniami projektu oferowane są niskooprocentowane pożyczki (0,44% w skali roku – bez wkładu własnego, prowizji i opłat) na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla studentów, absolwentów i bezrobotnych (maksymalna kwota pożyczki to 77 tys. złotych) oraz na utworzenie stanowisk pracy, z możliwością umorzenia spłaty części pożyczki (23 tys. złotych). Szczegółowe informacje zostały zamieszczone na stronie projektu www.pfp.com.pl.  
 
 
 
  
30063_dsc09823
30064_dsc09824
30065_dsc09827
30066_dsc09834
30067_dsc09848