fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

218 studentów otrzymało stypendium naukowe rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie na rok akademicki 2015/2016. 16 grudnia prof. Mirosław Pawlak wręczył im listy gratulacyjne.
 
– Jesteście najlepszymi i najbardziej zaangażowanymi studentami naszej uczelni. Wasza postawa jest godna podziwu – powiedział prof. Mirosław Pawlak podczas uroczystości. – Nie wszystkim chce się uczyć i jeszcze robić coś dla uczelni, bo na Wasze wyniki składają się nie tylko osiągnięcia naukowe, ale także aktywność społeczna, artystyczna i sportowa – podkreślił rektor.
Prof. Pawlak wyjaśnił, że wyróżnieni musieli sami o to stypendium wystąpić, sami opisać swoje dokonania. – Sami więc wzięliście na siebie odpowiedzialność za powodzenie tej decyzji – zaznaczył. Dodał, że w tym roku ich wysokość jest znacznie wyższa niż w poprzednim, a także wyższa niż na wielu innych uczelniach.

I tak, studenci zakwalifikowani do I grupy będą otrzymywali przez 9 miesięcy (od października 2015 do czerwca 2016 r.) po 800 zł na miesiąc, do II grupy – 650 zł, a do III grupy – 500 zł.

W spotkaniu uczestniczyli rektor, prorektorzy, dziekani wydziałów oraz kierownicy wszystkich katedr i zakładów. – To ważne wydarzenie, które warto wyróżnić w uczelnianym kalendarium – podkreślił rektor.
aria