fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Choć język  niemiecki jest drugim po angielskim najczęściej wybieranym przez uczących się w Polsce językiem obcym, to ich liczba nie wystarcza, żeby  zaspokoić potrzeby rynku pracy ‒ pisze „Puls Biznesu”.
 
Dlatego agencje rekrutacyjne  „stają na głowie, by podebrać konkurencji" ludzi mówiących biegle po niemiecku, szczególnie tych, którzy mają również wyksztalcenie lub doświadczenie ekonomiczne: w finansach i księgowości.
 
Według PB, wśród absolwentów studiów językowych germaniści stanowią ok. 14%, jednak prawie jedna trzecia z nich nie wiąże przyszłości z biznesem, a wielu decyduje się na pracę za granicą. W tej sytuacji germaniści mogą liczyć na lepsze warunki pracy, ponieważ  firmy, żeby zachęcić najlepszych, podnoszą wynagrodzenia i oferują atrakcyjne dodatki do pensji.
 
PWSZ w Koninie kształci germanistów na studiach I i II stopnia (magisterskich) w specjalnościach nauczycielskiej oraz, co ważne kontekście tej informacji ‒ tłumaczeniowej. Natomiast Akademickie Centrum Językowe proponuje kursy językowe (w tym niemieckiego) na każdym poziomie zaawansowania, konwersacje, które doskonalą umiejętności w swobodnej komunikacji podczas różnych sytuacji zawodowych oraz kursy z języka specjalistycznego (branżowego).

aria


 TVN24.PL - Przegląd prasy: Germaniści są rozchwytywani. Rekruterzy "stają na głowie", by ich zwabić