fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Robert Maćkowiak, lekkoatleta (sprinter), olimpijczyk, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy, był gościem studentów PWSZ w Koninie. Organizatorami spotkania, które odbyło się 4 kwietnia byli członkowie Studenckiego Koła Naukowego „Altius”.
 
Polski lekkoatleta opowiadał studentom o swojej karierze, o przygotowaniu fizycznym i psychicznym do uprawiania sportu wyczynowego, o kulisach zawodów, skutkach ubocznych, np. olbrzymim zmęczeniu, a także podjął tematykę dopingu. Przyznanie się jednego ze sprinterów do przyjmowania środków dopingujących sprawiło, że zespół Maćkowiaka po 10 latach otrzymał złoty medal, choć w zawodach zdobył srebrny.

Sportowiec, dziś trener, odpowiadał również na pytania studentów. Młodzi pytali o motywacje do treningu, obciążenia oraz specjalizację w treningu sportowym wśród młodzieży.

Robert Maćkowiak przyznał, że w jego życiu sport był bardzo ważny, ale liczyły się też  z nim związane podróże, ludzie i adrenalina.
Maćkowiak międzynarodową karierę rozpoczął w 1989, zdobywając złoty medal mistrzostw Europy juniorów w sztafecie 4 x 100 m. 10 lat później w mistrzostwach świata w Sewilli sztafeta po jego wodzą zdobyła złoty medal. Wiele sukcesów osiągnął w startach indywidualnych. Oficjalnie karierę zakończył w 2006.

aria