fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

W imieniu prof. zw. dra hab. Mirosława Pawlaka, rektora PWSZ w Koninie, dr Janusz Kwieciński, dziekan Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia, wziął udział w konferencji związanej ze Światowym Dniem Zdrowia, która odbyła się 7 kwietnia.

W murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej spotkali się parlamentarzyści, samorządowcy, urzędnicy, studenci kierunku dietetyka wraz z wykładowcami oraz dyrektorzy szkół. Podczas spotkania dyskutowano o szczepieniach, na których skupił się w swoim wystąpieniu dr Paweł Grzesiowski.

- Gdyby nie szczepionki połowy z Państwa by na tej sali nie było, albo bylibyście na wózkach. Na przykład Polio wraca tam, gdzie zatrzymał się program szczepień – ostrzegał dr Paweł Grzesiowski. - Możemy sobie żartować ze szczepień, ale jeśli wrócą choroby zakaźne to żadna dyskusja tego nie odwróci – dodał. Dr Paweł Grzesiowski jest ekspertem w dziedzinie profilaktyki zakażeń oraz konsultantem szpitali w zakresie epidemiologii szpitalnej i kontroli zakażeń szpitalnych.

W dalszej części spotkania Anna Ziółko, kierownik Samodzielnej Pracowni Profilaktyki i Zakażeń Szpitalnych Narodowego Instytutu Leków, mówiła o higienie w placówkach oświatowych.
 
M.W.