fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Logika i dokładność to cechy, jakimi wykazali się  uczestnicy XVII Maratonu Matematycznego, który odbył się 8 kwietnia w I LO w Turku. Honorowy patronat nad Maratonem objął prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie.

Konkurs odbył się po raz 17, a jego główną ideą jest poszukiwanie coraz ciekawszych form popularyzacji matematyki wśród młodzieży. Jest on adresowany głównie do uczniów klas trzecich licealnych. Przez ponad 10 godzin młodzież zmaga się podczas zespołowej rywalizacji z zadaniami matematycznymi. W tym roku walczyło siedem czteroosobowych drużyn z Koła, Słupcy, Konina oraz z Turku. 

Najlepsi w obliczeniach okazali się uczniowie z II LO w Koninie. Drugie miejsce na podium przypadło drużynie z LO w Kole, a trzecie uczniom z I LO w Turku. Maraton Matematyczny odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Turku. 

W ramach Maratonu Matematycznego odbyły się również wykłady. PWSZ w Koninie reprezentował Piotr Lindner z Wydziału Technicznego, który starał się odpowiedzieć na pytanie „Co łączy prostokąt piękny z rozmnażaniem się pszczół”.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy olbrzymiej wiedzy matematycznej i zapraszamy do jej wykorzystania podczas zdobywania wykształcenia w murach PWSZ w Koninie.

M.W.