fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Centrum Rekrutacji i Karier PWSZ w Koninie oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości ze Szczecina zorganizowali szkolenie dla studentów pt. „Od pomysłu do własnej firmy”.

Szkolenie zostało poprowadzone przez Piotra Sylwestrzaka, przedsiębiorcę oraz trenera od 20 lat, a także doradcę biznesowego, prawnika, specjalistę od biznesplanów.

Cieszy nas ogromnie duże zainteresowanie szkoleniami – mówi Anna Kotarska z Centrum Rekrutacji i Karier, tym razem w spotkaniu uczestniczyli studenci dietetyki, filologii angielskiej i germańskiej oraz absolwenci fizjoterapii, politologii, mechaniki i budowy maszyn.

Studenci i absolwenci zapoznali się z podstawami zakładania działalności gospodarczej, w tym charakterystykę osobowości przyszłego przedsiębiorcy, analizę własnego pomysłu. Ważnym elementem było tworzenie biznesplanów.

Jak mówił Piotr Sylwestrzak - pomysł na dobry biznes ma rozwiązywać problemy klientów. Jako przykład podał tzw. szumisie. Ich pomysłodawcy to rodzice, którzy do usypiania dziecka początkowo używali zwyklej suszarki do włosów. Ojciec ‒ informatyk/automatyk ‒ z czasem stworzył moduł odtwarzający dźwięk suszarki, a mama wpadła na pomysł, żeby go umieścić w miękkiej maskotce. I tak powały szumiące misie, które wydają dźwięki przypominające te, które dziecko słyszało w brzuchu mamy. Dziś to hit na rynku artykułów dla noworodków i nie tylko.

Szkolenie odbyło się 11 kwietnia.