fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Studenci II roku mechaniki i budowy maszyn w PWSZ Konin wzięli udział w wycieczce do zakładu VKF Spork Heinz Renzel Polska. Studenci byli podzieleni na małe podgrupy, przez co wycieczka odbyła się w kilku terminach: (14.03; 21.03; 7.04 oraz 11.04.2016).

Zakład mieści się w Koninie przy ulicy Objazdowej 25 i tu warto nadmienić, że jest to jedyny oddział w Polsce. Główna siedziba znajduje się w Niemczech przy granicy z Holandią. Początki tej firmy sięgają 1985 roku, kiedy została założona centrala firmy w Bocholt-Spork (Niemcy).

Przewodnikiem po zakładzie był Tomasz, Prokurent, który bardzo dokładnie przedstawił możliwości tego przedsiębiorstwa. Studenci poznali sposób wykonania elementów z tworzyw sztucznych, od granulatu aż do gotowego wyrobu. Bogaty park maszynowy pozwala na wytwarzanie różnorodnych elementów wspierających sprzedaż, takich jak: listwy cenowe, ramki plakatowe, pojemniki na prospekty itp. Firma zajmuje się również obróbką szkła akrylowego, folii jak i aluminium. Największą uwagę przykuły sposoby druku, które pomimo swojej prostoty dają super efekty.

Każde spotkanie upływało w bardzo miłej atmosferze. Studenci już nie mogą doczekać się kolejnych tego typu wyjazdów studyjnych.

Tekst: Sebastian Nadolski, Fotografie: Emil Derdziński