fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

‒ Dynamiczny rozwój cywilizacji z roku na rok daje człowiekowi większe możliwości poprawy jakości życia, jednak często zapomina się o podstawie współżycia społecznego, jakim są relacje ‒ przypomina prof. nadzw. dr. hab. Jakub Bartoszewski, kierownik Katedry Pedagogiki i Pracy Socjalnej PWSZ w Koninie.
 
‒ Z tego powodu dochodzi często do zachowań deprecjonujących jednostki najsłabsze, a co gorsza dzieci. Uwzględniając ten element już po raz piąty w tym semestrze odbyło się na naszej uczelni seminarium poświęcone przemocy wobec dzieci. Tematyka została podzielona na dwa bloki: jeden dotyczy samej przemocy, drugi pracy z dzieckiem krzywdzonym ‒ podkreśla prof. Bartoszewski. 5 grudnia rozmawiano przede wszystkim o procedurach związanych z oddziaływaniem profilaktycznym i terapeutycznym w ujęciu systemowym. ‒ Wskazywano też, w jaki sposób budować bezpieczeństwo oraz zaspokajać potrzeby na gruncie potrójnego ruchu transcendencji – dodaje kierownik KPiPS.

Warto zaznaczyć, że praca z dzieckiem krzywdzonym cieszy się zainteresowaniem zarówno studentów, jak i mieszkańców regionu konińskiego.
 
Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zapraszamy na spotkanie 12 grudnia.

aria


 zdjęcie: www.przemocboli.pl