fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie oraz studenci pracy socjalnej po raz trzeci zorganizowali spotkanie dla dzieci z rodzin zastępczych oraz dzieci z przedszkola nr 16 w Koninie. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Magiczny czas dla rodziny".

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji – magiczne zagadki, wizyta św. Mikołaja i prezenty.

- Święta Bożego Narodzenia to taki magiczny czas nie tylko dla dzieci, ale dla dorosłych również. To spotkanie integracyjne, ale też edukacyjne z dobrą zabawą i ćwiczeniem przyszłym umiejętności społecznych – mówi Dorota Kaźmierczak, kierownik zespołu do spraw pieczy zastępczej PCPR w Koninie oraz wykładowca PWSZ w Konine. - Dzięki zespołowej pracy udało nam się tylko w tym roku zintegrować dla 16 dzieci ich własne rodziny biologiczne. To jest właśnie przesłanie naszej pracy, żeby dzieci mogły wracać do swoich naturalnych rodzin – dodaje.

Mikołajkowe spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim jego celem była dobra zabawa. W niej pomogli studenci pracy socjalnej i koła naukowego „Pegaz” w konińskim PWSZ.

- Takie zajęcia praktyczne pięknie wkomponowują się w wymiar teoretyczny jaki na co dzień studenci mają podczas wykładów. Nasi studenci są empatyczni i otwarci na innych, a dzisiaj pełni radości przeprowadzają zabawy z dziećmi – mówi Kinga Przybyszewska, opiekun koła naukowego „Pegaz”.