fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Akademicki Chór PWSZ w Koninie oraz Ostrowski Chór Męski „Echo” będą głównymi wykonawcami repertuaru, który wypełni Koncert Świąteczny w PWSZ w Koninie. Na koncert zaprasza prof. Mirosław Pawlak, rektor uczelni. Wstęp jest wolny.
 
Uroczyste i nastrojowe koncerty w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku są wieloletnią tradycją konińskiej PWSZ. Ich program zawiera popularne kolędy, pastorałki oraz świąteczne przeboje estradowe i filmowe. W tym roku prof. Andrzej Ryłko, który prowadzi oba chóry, postawił na nieznane kolędy, m.in. Dlaczego dzisiaj, Radujcie się bracia, Narodził się Jezus Chrystus. ‒ W ten sposób nie tylko poszerzamy nasz repertuar, ale i słuchaczy zapoznajemy z nieznanymi, a pięknymi utworami. Nie można w kółko śpiewać tego samego ‒ zaznacza dyrygent i dodaje, że będą też niespodzianki instrumentalne.

Koncert, który odbędzie się 19 grudnia o godz. 18.30 w Auli PWSZ przy ul. Przyjaźni 1, poprowadzi Katarzyna Strojna-Bigora, aktora Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu. Będzie też recytować wiersze i fragmenty utworów literackich związanych z tematyką bożonarodzeniową.

‒ Taki koncert jest tylko raz do roku, zapraszam wyjątkowo serdecznie ‒ zachęca prof. Ryłko.
 
aria