fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w Futsalu mężczyzn odbyły się 9 stycznia w Poznaniu.W turnieju zagrało sześć  najlepszych drużyn z Poznania (Uniwersytet Adama Mickiewicza, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Przyrodniczy, Akademia Wychowania Fizycznego, Collegium da Vinci oraz Uniwersytet Ekonomiczny) i dwie najlepsze uczelnie  turnieju drużyn zamiejscowych (PWSZw Koninie oraz PWSZ Kalisz).

Nasza drużyna zagrała w grupie A wraz z AWF-em, UP oraz CdV. W pierwszym meczu nasi futsaliści w pechowych okolicznościach zremisowali 2-2 z drużyną Poznańskiego AWF-u. W drugim spotkaniu ekipa z Konina pokonała Collegium da Vinci 2-1, a w meczu kończącym zmagania grupowe rozgromiła Uniwersytet Przyrodniczy z Poznania aż 5-1,  zapewniając sobie tym samym 1 miejsce w grupie A i udział w Finale AMW.

W meczu finałowym Koniński PWSZ zmierzył się z Politechniką Poznańską.  Po regulaminowym czasie gry utrzymał się remis 0:0. Przed serią rzutów karnych trener Roman Jaszczak zdecydował się na pokerową zagrywkę i zmienił dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza - Damiana Wodnickiego na Jakuba Jaskulskiego. Ten odwdzięczył się trenerowi za zaufanie i obronił drugi rzut karny wykonywany  przez zawodnika z Poznania. Dzięki temu gol strzelony przez Mateusza Zaborskiego zapewnił zwycięstwo 3-1 w serii rzutów karnych oraz tytuł Akademickich Mistrzów Wielkopolski dla PWSZ Konin.

Warto nadmienić , że najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Sebastian Antas z PWSZ Konin.

Klasyfikacja Końcowa Akademickich Mistrzostw Wielkopolski 2017.

1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
2. Politechnika Poznańska
3. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
4. Uniwersytet  Adama Mickiewicza w Poznaniu
5. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
6. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
7. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu
8. Collegium da Vinci

Skład drużyny PWSZ KONIN :
Damian Wodnicki, Jakub Jaskulski - Sebastian Raczkowski, Sebastian Antas, Dawid Kierzek, Mateusz Zaborski, Maciej Maliński, Bartosz Kowalski, Wiktor Kacprzak, Mateusz Gołębiowski, Tomasz Pilarczyk.

Link z relacją wideo z Turnieju:

http://pozostale.tvcom.pl/Gra/Sport-Futsal/Sezona-2016-2017/146167-Turniej-Finalowy-Akademickich-Mistrzostw-Wielkopolski-w-Futsalu-2016-2017-Poznan.htm