fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Kolejna akcja poboru krwi organizowana przez Klub HDK PCK "Kropla Życia" przy PWSZ w Koninie odbyła się 10 stycznia 2017 roku.
Liczba zarejestrowanych dawców wyniosła 53 osoby, z czego 38 oddało krew.

Dawców pierwszorazowych przybyło 15 z czego 6 oddało krew. Łączna ilość zebranej krwi pełnej to 17.100ml. Jest to ilość, która potencjalnie może uratować 114 osób.
Ponadto podczas akcji poboru krwi, można było zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku, dzięki czemu w bazie dawców przybyły 3 osoby.

Wspólnie przyczyniliśmy się do ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Dziękujemy za każdą kroplę tego drogocennego leku, którego nie da się sztucznie wytworzyć.
Zachęcamy do dalszego oddawania krwi, zarówno na akcjach w PWSZ w Koninie, jak i w Oddziale Terenowych RCKiK w Koninie podając przy rejestracji numer naszego Klubu czyli "19". Przyczyni się to również na wyniki w turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie", w którym jak co roku uczestniczy PWSZ KONIN, pod koordynacja "Kropli Życia".

Kolejna akcja już w marcu, na która zapraszamy

Za wspólne propagowanie idei honorowego krwiodawstwa dziękujemy mediom, którym nie jest obojętne ratowanie ludzkiego życia, w szczególności:
Konin naszemiasto.pl
Przegląd Koniński
konin24.info
RMF MAXXX

Klub HDK PCK "Kropla Życia" przy PWSZ w Koninie