fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Studenci II roku wychowania fizycznego przebywali w dniach 8-14 stycznia 2017 r. na obozie zimowym w Szczyrku, który jest częścią ich programu studiów. Wraz z nimi szlify narciarskie zdobywały koleżanki z kierunku kosmetologia i byłe studentki PWSZ w Koninie. Jak co roku była to dla młodzieży nie tylko nauka ale czas niezapomnianych wrażeń, którymi postanowili się z nami podzielić.

„Pierwsze dwa dni, pod okiem instruktorów: dr Ewy Janeczek i mgra Roberta Szymańskiego, poznawaliśmy podstawowe zasady poruszania się na nartach oraz jazdy pługiem. Wszystkich zajęć doglądał dr Janusz Kwieciński, dziekan Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia. Kolejne dni spędziliśmy już na niebieskich szlakach, gdzie uczyliśmy się jazdy równoległej z pomocą kijków. Oczywiście nie obyło się bez upadków i małych stłuczek, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Pogoda trafiła nam się wspaniała. Mimo minusowej temperatury i częstych podmuchów wiatru, słoneczko grzało i nie było mowy o zmarznięciu. Po zajęciach na stoku mieliśmy krótkie wykłady na temat bezpieczeństwa jazdy na nartach i zasad dbałości o sprzęt narciarski, by służył jak najdłużej. Wolny czas (głównie wieczorami) przeznaczaliśmy na poznawanie Szczyrku, spacery, jazdę na łyżwach czy grę w bilard. Wyszliśmy także raz  do dyskoteki, gdzie można było się wyszaleć na parkiecie, lecz niestety następnego (i ostatniego już dnia obozu) czekało nas zaliczenie. Oceny były różne, ale zdali je wszyscy. 14 stycznia musieliśmy pożegnać Szczyrk i wrócić do Konina, jednak obóz wspominamy bardzo przyjemnie, a jazda na nartach bardzo nam się spodobała. Na pewno jeszcze tam wrócimy!”.


Studenci
 
 
red.ekdar