fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

W ramach kolejnego projektu edukacyjnego, tym razem pod hasłem „Studenci dzieciom”, studentki III roku pedagogiki zaprosiły uczniów do pracowni edukacji elementarnej Zakładu Pedagogiki, aby przygotować wspólnie niespodzianki dla babć i dziadków z okazji zbliżającego się ich święta.

Dżesika Biniek i Anita Skąpska przeprowadziły 20 stycznia 2017 r. zajęcia z uczniami klasy IIb ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Koninie. Podczas realizacji projektu drugoklasiści dzielili się pomysłami, jak wyrazić miłość i wdzięczność swoim dziadkom, oraz mogli własnoręcznie przygotować dla nich upominki. Najpierw każdy wykonał korale dla swojej babci, ozdobione techniką wyklejania kulkami z bibuły, drugim prezentem była zaś pokolorowana laurka dla dziadka, w której znalazły się zredagowane przez dzieci życzenia. Studentki zadbały również o poczęstunek dla dzieci i ich opiekunów.

Uczniowie z zapałem wykonywali zadania proponowane przez nasze studentki (a przyszłe nauczycielki), które miały możliwość doskonalenia w praktyce swoich umiejętności, niezbędnych do pracy w tym zawodzie. 

red.ekdar