fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Z nowym trenerem panią Martą Woźniak (zastępstwo za trenera Romana Jaszczaka) i bez dwóch czołowych zawodników Mateusza Zaborskiego oraz Bartosza Kowalskiego przystąpili do Turnieju Półfinałowego strefy A studenci konińskiej PWSZ. W Toruniu zagrały najlepsze akademickie zespoły z województwa wielkopolskiego,pomorskiego,zachodnio-pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego wyłonione w turniejach eliminacyjnych.

Koniński zespół trafił do grupy C, gdzie rywalizował z UMK Toruń(gospodarz turnieju), AWF Poznań oraz UEP Poznań. W pierwszym meczu nasi studenci w przekonujący sposób ograli UMK 5:0, w kolejnym meczu pokonali 7:2 poznański AWF. To zwycięstwo zapewniło konińskim futsalistom pierwsze miejsce w grupie C. W ostatnim meczu grupowym głównym założeniem było zachowanie jak najwiecej sił przed meczem ćwierćfinałowym, ostatecznie przegraliśmy z UEP 2:4. Taktyka z ostatniego meczu grupowego zaprocentowała w meczu ćwierćfinałowym z Akademią Morską ze Szczecina, gdzie PWSZ w Koninie od pierwszych minut kontrolował spotkanie i wygrał 5:3 zapewniając sobie awans do Finału Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 23-26 luty w Katowicach.

W ostatnim dniu turnieju półfinałowego AMP nasza drużyna rywalizowała z drużyną UAM Poznań. Był to najbardziej dramatyczny mecz całego turnieju. Nasi futsaliści dwukrotnie odrabiali jednobramkowe straty. Mimo to drużyna UAM ponownie wyszła na prowadzenie i dwie i pół minuty przed końcem meczu prowadziła 4:2. Drużyna z Konina poprosiła o tzw. time-out podczas,którego trener Marta Woźniak udzieliła zawodnikom ostatnich wskazówek oraz zmotywowała swoich podopiecznych. Po przerwie zawodnicy PWSZ ruszyli jak natchnieni i w ciagu minuty strzelili 2 bramki doprowadzając do wyniku 4:4 i serii rzutów karnych, w których drużyna z Konina wygrała 3-1 i awansowała do finału turnieju.

W meczu finałowym nasi futsaliści mierzyli się z zespołem Uniwersytetu Gdańskiego, który na codzień występuje w polskiej Ekstraklasie. Gdańszczanie od początku meczu przeważali i ostatecznie pokonali koniński PWSZ 4:1.

Warto nadmienić, że najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Damian Wodnicki z naszej uczelni.

Skład drużyny PWSZ w Koninie:

Damian Wodnicki,Jakub Jaskulski,Sebastian Raczkowski,Dawid Kierzek,Sebastian Antas,Maciej Maliński,Andrzej Górski,Wiktor Kacprzak,Mateusz Gołębiowski,Bartosz Gołza,Tomasz Pilarczyk,Łukasz Kaźmierczak.

Trener: Marta Woźniak