fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Studenci ostatnich lat wszystkich wydziałów PWSZ w Koninie pożegnali się z uczelnią podczas absolutoriów, które odbyły się 17 i 18 czerwca. W tym roku naszą uczelnię opuści około 700 osób. Udzielenie absolutorium jest wyjątkowym momentem zarówno dla władz Uczelni, kadry profesorskiej, jak i oczywiście dla samych absolwentów i ich rodzin. To długo wyczekiwany i podniosły moment, zwieńczenie wielu lat nauki, który wywołuje sporo emocji, wzruszeń i wspomnień. 
 
Podczas uroczystości uświetnionej występem Chóru Akademickiego oraz występami solistów, studenci ubrani w togi i birety odebrali dyplomy ukończenia studiów. Wręczone zostały równie wyróżnienia i nagrody Rektora PWSZ w Koninie za wyniki w nauce dla najlepszych absolwentów.
Nagrody dla najlepszych studentów przyznali również Prezydent Miasta Konina, Starosta Koniński i Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Koninie.
 
Absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie od 2010 roku aktywnie uczestniczą w wypełnianiu misji spełniania marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. W tym roku absolwenci również postanowili zamienić kwiaty na radość najmłodszych, tym razem podopiecznych Domu dla Dzieci i Młodzieży w Nowym Świecie.
 
„Nasze studia  w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej dobiegły końca. Zawarte przyjaźnie, wspólne zabawy, trudy, doświadczenia będą zawsze w naszej pamięci. Idąc przez życie nie pozwólmy, aby obawy i słabości uniemożliwiły nam osiągnięcie zamierzonych celów i realizację marzeń” – mówili studenci.
 
Wszystkim życzymy wielu sukcesów oraz spełnienia przyszłych planów.

Zdjęcia: Maciej Sypniewski

Pełna relacja fotograficzna Facebook